Táto, co je to ten Pišlik?

Rate this post

Úplnou náhodou jsem před pár dny objevil Pišlika. Vyskočil na mě na Facebooku. Jednoho jsme hned adoptovali i s autíčkem. A Ježíškovi napíšeme o knížku Pišlických příběhů.

Kde se vzal, tu se vzal..

Pišlik jednomístné auto
Pišlik jednomístné auto

Malí dřevění uličníci sídlí na půli cesty mezi Jeseníkem a Javorníkem. Kousek od hranic s Polskem. Několik šikovných lidí, tu přivedlo k životu partu rošťáků, v čele s Jaldou, Gemilkou, Líkasem a Feďušou.

Zdaleka ale nejde jen o přerostlé figurky z “Člověče nezlob se”. Pišlici mají svá autíčka, traktůrky, loďky, formuli a dokonce i ponorku, nebo slona. Jalda zážitky malých lumpíků krásně čtivě popisuje v knížce Pišlické Příběhy.

“Jak jsme se s Líkasem vyprali v pračce, jak jsme si udělali vrtulník z hodin a jak jsme se saunovali v troubě. Jéje, my jsme už prožili věcí! Ale když jsme tehdy ve formuli ujížděli před Prdlefucem, to sem měl fakt strach. No, když si tou knížkou listuju, vždycky mám pocit, že je to fakt dobrej dárek…”

Hračka, která se dědí

Možná to zní trochu nafoukaně, ale tahle hračka opravdu vydrží. Autíčka, i většina ostatních hraček je vyráběná z jednoho kusu dřeva. Slona řezbář dlátem vykouzlí z lipového dřeva, auta z jasanového a Pišliky podle druhu z bukového, jasanového, nebo třešňového.

Do hraček se figurky pohodlně usadí. Ponorku vyvážíte magnety, aby krásně plula. Vozík připojíte patentovaným systémem, který vydrží i tu nejdivočejší jízdu.

Zlaté české ručičky

Všechny hračky se vyrábí ručně. Samozřejmě pomáhá fréza, dláto a další pomůcky. Dřevo je krásně opracované, bez spojů a lepidel. Dokonce není použitá žádná chemie, ani šroubky a další drobnosti, které by se daly spolknout. I to je důvod proč si s hračkami mohou hrát děti od jednoho roku.

Řemeslné zpracování hraček je doslova kouzelné. Děti se o ně mohou s klidným svědomím opírat. Kolečka krásně doléhají, nic se nekývá, nevrže. Paráda.

Pišlik napojení vozíku
Pišlik napojení vozíku

Nejlepší na konec. Kuličkostroj!

Vrcholem řemeslné šikovnosti a práce se dřevem, je 4,5 kilogramu vážící kuličkostroj. Jde o nádherný kousek na hraní, i pro dekoraci. Kombinace smrkového, topolového, borového dřeva a pár šroubků tvoří dokonalý zážitek. Pišlik si je tolik jistý kvalitou, že běžnou záruku rozšiřuje i na poškození, které si zaviníte svou neopatrností. Kuličkostroj vás bude stát trochu víc peněz, ale ruku na srdce – tohle je hračka i pro rodiče 🙂 Tak šup na pislik.cz!

1 názor na “Táto, co je to ten Pišlik?”

  1. Pingback: Pišlik: Letadlo | HrajSiSeMnou.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru