Zapomeňte na Roborybu, je tu Roboželva!

Rate this post

Pamatujete na Roborybu? Nebo jí máte doma? Pokud jste si odpověděli „ano“ na jednu, nebo druhou otázku, pak pro vás máme novinku. Do obchodů s hračkami dorazila Roboželva a přinesla mnoho nového!

Roboželva
Roboželva lapena!

O co jde?

Pokud jste roborybou nedotčeni (recenzi naleznete zde),  bude pro vás důležité, že jde o hračku do vody na knoflíkové baterie. Želva (i ryba) plavou, mění směr i rychlost. Roboplavce můžete použít v jakékoliv nádobě, ale i ve vaně. Roboželva ve vaně,  je teď v oblibě při koupání u nás doma. Ikdyž jde o hodně podobnou hračku, liší se od sebe tím, jak dobře imitují pohyb zvířete a jak dobře se ve vodě pohybují.

Roboželva zepředu
Roboželva zepředu

Roboželva je kompletně plastová, na první pohled odolná vůči hrubějšímu zacházení. Ploutvičky jsou pružné a velmi dobře řídí směr  jakým se želva pohybuje. Na břiše jsou za plastovými „vrátky“ schované baterie. Zatím se nám nepodařilo je vybít – uvnitř jsou totiž hned 4 kusy baterie LR44 (lze koupit v každém elektru). Želva se zapíná vhozením do vody. Naopak vypnout jí stačí usušením a otřením kontaktů, které má nahoře na krunýři.  Želvičky jsou do obchodů dodávané v různých barvách.

roboželva - barevné varianty
roboželva – barevné varianty

Roboželva : Roboryba (1:0)

Nové želvy vycházejí z loňského hitu – roboryby. Rozdíly jsou ale díky tvaru hračky hlavně v tom, jak dobře plavou. Želva mnohem lépe řídí směr, nestává se tedy, že by plavala dlouhou dobu proti stěně až do vybití baterií. Naopak. Při nárazu začne používat jen jednu, nebo druhou ploutev. Tím se otočí a následně plave pryč. Syn testuje její schopnosti ve vaně pod proudem vody- Stane se jen výjimečně, že se potopí, nebo jinak „zblázní“.

Zabaví?

Ano, ale ne každé dítě. Roboželva je vhodná pro ty, kdo máte rádi akvária, ale nechcete řešit krmení, čištění a podobně. Hračka je naopak velmi dobrá při koupání – Tomášek se díky želvě na koupání těší a nemůžeme ho dostat z vany. Rozhodně doporučujeme všem, kdo máte, nebo jste měli roborybu. Želva je mnohem lepší. A nám se i víc líbí 🙂

Roboželva oficiální obrázek
Roboželva oficiální obrázek

Stručný souhrn

  • zpracování: 8/10
  • zábavnost: 7/10
  • výrobce: Sparkys
  • poháněná je díky 4 kusům baterie LR44 (jsou součástí balení)
  • určeno: klukům, i děvčatům
  • nepořádek: minimální
  • zabaví:  20-30 minut
  • vhodné pro děti od 3 let
  • cena  (červen 2015): 349 Kč

video k nahlédnutí zde 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru