Rodinná dovolená. 3 místa, která s dětmi musíte letos rozhodně navštívit

5/5 - (1 vote)

Ať už máte doma raubíře, nadšence do zvířátek nebo introverty, v létě se bez dovolené neobejdete. No, ale kam s dětmi vyrazit, aby to nebyla úplná katastrofa? Řešení najdete v Karlovarském kraji!

Karlovarský kraj je plný historie, nádherné přírody a zajímavých atrakcí, které uspokojí velké i malé dobrodruhy. My jsme si pro vás připravili hned několik destinací, které jsou pro děti jako stvořené a přitom si je užijete i vy, rodiče.

Sokolov

Sokolov vás určitě překvapí množstvím historických památek v čele se zámkem, který ukrývá tajemný poklad. K rodinnému výletu vybízí statek Bernard v chebském stylu. Vyzkoušet si tu můžete tradiční řemesla, najdete tu také zookoutek a výběrovou restauraci. Plánujete vyrazit k vodě? Moderní vodní areál Michal, známý jako Sokolovské moře, má více než 500 metrů dlouhou pískovou pláž, obří tobogán, nabízí sportovní vyžití a během léta i bohatý kulturní program.

Mariánské Lázně

Město, které léčí i zpívá… Symbolem Mariánských Lázní je originální zpívající fontána obklopená lázeňskými parky i honosnými kolonádami. Po hudebním zážitku si oslaďte život křupavou oplatkou a vyjeďte lanovkou do parku miniatur Boheminium s desítkami modelů českých památek, jako jsou Karlštejn, Ještěd, zámek Český Krumlov a další. V přírodním parku Prelát nechte děti prozkoumat, jak funguje mlýnské kolo, zadovádět si v dětském srubu nebo se proměnit v indiány. Život princů a princezen si pak vyzkouší na zámku Kynžvart kousek od Mariánek.

Krušné hory

Vezměte děti na procházku lesy a údolími po pověstné Ježíškově cestě, u domečků Ježíškových pomocníků na ně čekají napínavé úkoly. Raději více adrenalinu? Vaše přání splní areál Plešivec s obří houpačkou, volným pádem z 13 metrů a bungee trampolínou. Pro menší je tu lanové centrum či mytická stezka plná strašidel a příběhů. Rádi jezdíte na kole a chcete si jízdu trochu okořenit? Na 24 kilometrech klesajících cyklostezek v Trailparku Klínovec se vyřádí začínající jezdci, rodiny s dětmi i pokročilí bajkeři. Že je čas přibrzdit? Originální občerstvení nabízí pohádková chaloupka postavená ze dřeva a hlíny, kterou najdete nedaleko gigantické důlní propadliny Červená jáma.

Co podpoří správnou rodinnou atmosféru?

Jako rodiče to znáte moc dobře. Před každou dovolenou je nutné vypracovat alespoň částečný plán, aby byly děti dostatečně zabavené a předešlo se zbytečným šarvátkám. Na základní věci nejspíš budete myslet sami, může se ale stát, že vás něco nenapadne, proto tu jsme my s našimi tipy!

Deskovky a jiné hry

Asi největší katastrofa, která vás na dovolené s dětmi může přepadnout, je déšť. Ten nejenže ihned zkazí veškeré plány, ale navíc přinutí všechny zúčastněné zůstat v pokoji. A co je horší, než nevybouřené dítě? Pravděpodobně nic!

Proto se zaručeně hodí přibalit do kufru alespoň tři oblíbené deskovky, které vám pomohou přežít několik hodin v pokoji, aniž by se rozpoutalo peklo na Zemi.

Skladné deskovky, které děti milují:

  • Osadníci z Katanu Junior
  • Ubongo Junior
  • Myší domeček
  • Pokémon Battle Academy 2022

Rodinná trička

Cestování s dětmi je velice náročná disciplína. Hlavně proto, že se jako rodiče neustále staráte o to, aby bylo vaše dítě v bezpečí. Jak mít ale pod dohledem své dítě, když se jich v parku pohybuje třeba dvacet? Skvělým řešením jsou trička pro rodiny! Vyberte si pestrobarevný vzor, který bude bavit nosit všechny členy a vyrazte do města, na pláž či výlet bez starostí.

Nosit stejné tričko se svými dětmi má hned několik výhod. Jednak budete pro své okolí jednoduše identifikovatelní, v pestrých barvách také lépe rozeznáte své dítě od těch cizích, ale hlavně bude naprosto jasné, že patříte k sobě! A pokud vás nepřesvědčilo ani to, tak věřte, že trička pro rodiče a děti vypadají na fotkách z rodinné dovolené naprosto fantasticky!

Nechte jim čas pro sebe

Tento tip je skrytý poklad, který rodiny velice často podceňují. Mnoho lidí si totiž myslí, že když vyrazí na rodinnou dovolenou, pak to znamená, že spolu rodiče a děti musí být 24/7. Tím si však zaděláváte na velice rychlé psychické vyčerpání.

Stejně jako vy, tak i děti potřebují čas samy pro sebe, aby se mohly věnovat radostem, které těší jen je. Pro někoho to může být například tiché čtení v koutě místnosti, někdo jiný si půjde zaběhat a další bude mít konečně příležitost postavit tu největší písečnou pyramidu v životě.

Už trochu rozumíte tomu, co tím chceme říct? Nechat dětem určený čas, který mohou strávit vlastním způsobem, není zanedbání rodičovských povinností, ale právě naopak. Zkuste si na to vzpomenout zase příště, když se s nimi vydáte na další rodinnou dovolenou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru