Tipy na vánoční dárky pro dvouleté dítě

Rate this post

Trefit se dětem do vkusu, to dokáže opravdu jen velmi zkušený rodič. A často i ten odejde s nepořízenou – můžete dítěti koupit sebelepší a sebehezčí hračku, ale nakonec ho zaujme obyčejná krabice, nebo obyčejný balón. V tomto článku vám dáme pár tipů, čím udělá Ježíšek vašim nejmenším radost zaručeně.

Dárky pro malé raubíře

Dřevěný ponk

Pokud je vaše dítě techničtějšího rázu, určitě se trefíte koupí technického stolku. Dítě si může hrát se šrouby, kladívkem, pilkou a dalšími komponenty, které ponk nabízí. Děti rády zkoumají nové věci a zkouší, co daná hračka dokáže. A ponk těchto zajímavých prvků nabízí hned několik.

Dřevěná stavebnice

Každý z nás si pamatuje „retro“ dřevěné stavebnice s kostkami různých tvarů, díky kterým stavěl ty nejepičtější hrady na světě. A přesně takové stavby může tvořit i vaše dítě. Nejen, že si při hraní bude rozvíjet jemnou motoriku, ale také trpělivost, představivost a pozornost.

Vláčkodráha

Vláčky jsou favority mnoha dětí. Můžou totiž vystavět obrovské vlakové nádraží se všemi ostatními prvky, které nepochybně k vlakům patří – železniční most, přejezd se závorami, vlakovou zastávku a samozřejmě také lokomotivy s nákladními vagony. Dnes nabízí vláčkodráhy několik obchodních domů, takže výběr je opravdu široký.

Dárky pro malé hospodyňky

Kuchyňka

V domácnosti pořádné hospodyňky nesmí chybět kuchyňka. V dnešní době na trhu najdete nepřeber různých kuchyněk, některé dokonce se zvukovými i světelnými prvky. Vaše malé kuchařinky můžou tudíž vesele zapínat mikrovlnou troubu, digestoř, plotýnku, nebo si mohou hrát se zásobníkem ledu. Kuchyňka opět nemusí být brána jako pouhý designový doplněk do dětského pokoje, ale jako praktická hračka. Dítě si opět piluje motoriku i představivost.

Pokladna

I malá pokladna může udělat spoustu parády. Cvakání a pípání pokladny totiž dokáže dítě dobře zabavit. O tom, jestli k pokladně budete dokupovat další hračky, například dřevěné / plastové potraviny, je čistě na vás. Dětské představivosti se totiž meze nekladou, takže klidně můžete doma „prodávat“ i již zapomenuté hračky, nebo cokoliv jiného. Zkrátka a dobře, váš supermarket můžete vybavit čímkoli.

Domeček pro panenky

V tomto případě už saháme do kapsy hlouběji, ale vaše malé princezny budou mít zaručeně radost. Domeček pro panenky je totiž přání několika malých holčiček. Při hře s domečkem může dítě rozvíjet opět řadu schopností, od motoriky až po představivost. V dnešní době je možné sehnat i domečky s jednotlivými okýnky, tudíž v každém okýnku může mít panenka jinou místnost s různým zařízením.

Dárky, které potěší všechny děti

Knížka s interaktivními prvky

Ať už je to kniha se zvuky, nebo posuvnými okýnky, je to správná volba. Knihy mají dětem rozhodně co nabídnout, ať je to rozšiřování slovní zásoby, či rozvoj fantazie. Knihu si mohou děti vzít na procházku do kočáru, nebo na výlet autem. Navíc se každé mamince skvěle vejde do kabelky, takže v případě, že bude potřebovat ratolest zabavit, vytáhne knihu a pozornost dítka je upoutána.

Lego duplo

Lego je nestárnoucí klasika, to je dané. Lego Duplo je navíc tvořeno většími kostkami pro menší ručičky, takže pro menší děti je to ideální hračka. Navíc Duplo disponuje širokou nabídkou hraček jak pro malé rytíře, tak po malé princezny.

Puzzle

Ať už je to puzzle o 30, 50 nebo 1000 dílcích, o zábavu budete mít doma postaráno. Skládání puzzle děti baví a opět se i v tomto případě můžeme bavit o edukativním rozvoji při hře s puzzlem. Jemná motorika, fantazie, trpělivost. To vše, včetně chvilku volna pro vaši kávu vám puzzle může nabídnout.

Albi tužka

O této revoluční hračce už slyšel snad každý rodič. A není se čemu divit. Tato chytrá tužka je opravdu perfektní hračkou, kterou vaše dítě bude milovat. Albi tužka dokáže pomoci dítěti s rozvojem nejen slovní zásoby, ale také s všeobecným přehledem. Albi tužka je totiž velmi nadčasová a její využití najdou nejen děti malé, ale rozhodně i větší. Nabídka speciálních knížek pro Albi tužku je enormní. Na své si přijdou malé děti, které se učí zvuky zvířátek, či poznávat dopravní prostředky, ale i žáci základních škol, kteří potřebují znát základní vlastivědné informace, nebo základní anglická slovíčka. Zkrátka a dobře – koupí této hračky se rozhodně nemusíte bát toho, že se na ni bude v koutě prášit.

Mohlo by vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru