Nejlepší pohádkové knihy pro děti

Rate this post

Velká většina rodičů svým dětem čte, což určitě není chyba. Malým dětem to pomáhá rozvíjet fantazii a rozpoznat, co je dobro a zlo. Pro vývoj dítěte je to důležité. Jestliže chcete v dítěti také rozvíjet cítění, je dobré je naučit, aby dokázali říci, co po přečtení pohádky cítí.

Zde vám přinášíme několik tipů na knihy, které by pro rozvoj dítěte mohly být nejpřínosnější.

Všechny pohádky od Disneyho

Disneyho pohádky každý zná. Především díky animovaným filmům. Jsou však i knihy, mezi kterými se najde to správné pro každé dítě. Malé holčičky potěší princezny a chlapečky například Lví král nebo Úžasňákovi.

V těchto dětských knížkách je vždy zřejmé, kdo je ten dobrý a kdo zlý. Pohádky jsou navíc zábavné a je jich opravdu velká spousta.

Adrián Macho – Gerda, příběh velryby

Tato kniha vypráví příběh velryby, která se jednoho dne ocitne sama bez rodiny. Hledá a nakonec i potkává nové přátele mezi jinými mořskými živočichy. Takhle se Gerda dozvídá i o jejich životech a zjišťuje, že žije v krásném světě.

Kniha je dobré především proto, že ukazuje, že se někdo může přátelit i s tvorem, který je jiný než on sám. Děti se z toho mohou naučit, že jiný neznamená špatný.

Kateřina Maďarková – Justýnka a asistenční jednorožec

Justýnka je holčička, která nemá fantazii. Svět je pro ni nudný. Proto dostává jednorožce, který ji naučí fantazírovat.

Fantazie je velmi důležitá a právě proto je dobrá tato kniha. Děti se z toho mohou naučit, že svět plný fantazie může být ještě krásnější a že není nutné fantazii ztrácet a vidět svět černobíle.

Elena Favilli – Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky

Sto příběhů o významných ženách minulosti i přítomnosti. Jde o příběhy velkých žen, které nějakým způsobem změnily svět, i když to pro ně třeba nebylo jednoduché.

Je zřejmé, že kniha je určená spíše holčičkám. Je důležité, aby se malé holčičky naučily, že ženy nepotřebují pořád jenom zachraňovat, ale někdy to mohou být právě ony, kdo bude zachraňovat.

Jeff Kinney – Deník malého poseroutky

Knihy vypráví příběhy Grega, který se snaží přežít jak ve škole, tak doma. Jde o humorné příběhy, kdy se Greg potýká se spoustou běžných momentů, které mohou potkat každého školáka.

Greg je vlastně docela smolař, který skoro přitahuje trapné události, které se mohou ve škole stát každému. Proto je dobré je dětem číst, aby věděli, že se to nestává jenom jim, ale jsou to naprosto běžné věci.

Další pohádkové knihy pro děti

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru