Zvukové knížky – první seznámení s klasickou hudbou

4.5/5 - (2 votes)

Kladete si otázku, jak seznámit své děti s hudebními nástroji? Jak je nadchnout pro klasickou hudbu už od batolecího věku? Myslím, že pro vás mám odpověď – zvuková leporela, která u nás vydává Svojtka & Co.

Co jsou zvukové knížky?

Malé leporelo a přesto tolik zábavy. Tyto zvukové knížky jsou příjemně malé, takže je vměstnáte do každé kabelky a navíc se velmi snadno ovládají. Každá dvojstránka obsahuje jednoduché kolečko (tlačítko), kterého se pouze zlehka dotknete a kniha začne hrát. Díky tomuto systému si nahrávku zapne už skutečně malinké dítě.

Leporela jsou navíc hezky přehledná. Každé dvě strany nám představují jednu skladbu, která tematicky zapadá k názvu knihy. Je zde název skladby, autor (pokud se nejedná o knihu o určitém hudebním skladateli), rok, stručný text, příběh a milé ilustrace se zvířaty a dětmi.

Pro děti od…

Na přebalu knihy stojí, že kniha je vhodná od 1 roku. U nás jsem první leporelo Můj malý Mozart pořídila, když bylo dceři zhruba 9 měsíců a kolem 10. měsíce byla schopna sama pustit melodii. Takže určitě neuděláte chybu, když pořídíte již dříve.

Jak jsem již uvedla, první leporelo jsem pořídila skutečně brzy a postupně se naše sbírka rozšiřovala a rozšiřovala. Důvod je jednoduchý, jde o knihy, které dítě zabaví a hravou formou je seznámí s významnými skladateli či hudebními nástroji. Navíc i já jsem se něco dozvěděla a oproti jiným hrajícím hračkám pro mě nejsou tyto úplně nervy drásající.

V každém případě považuji za důležité, aby moje děti měly možnost seznámit se s klasickou hudbou a hudebními nástroji již od útlého věku. Klasická hudba totiž nejenom poskytuje zábavu, ale také pomáhá rozvíjet dětskou kreativitu, představivost i emocionální inteligenci.

Naše sbírka nyní obsahuje: Moje klasické hudební nástroje, Můj malý Mozart, Mé první klasické ukolébavky, Má zvířátka v klasické hudbě, Můj malý Čajkovskij

Máme i několik hudebních leporel od nakladatelství Axióma. Knihy jsou velice podobné, jen stránky bohužel nejsou příliš kvalitní a časté čtení holčiček už je na nich velice znát. Proto pro živelné batolata doporučuji spíše knihy od Svojtky a Co.

Ve stručnosti o nakladatelství Svojtka & Co.

Nakladatelství Svojtka & Co. vydává knihy pro děti předškolního věku a obrazové tituly pro dospělé v oblasti non-fiction literatury. Jsou známí díky své edici průvodců Lonely Planet a působí na českém knižním trhu od roku 1990.

Nabízejí leporela s prvky pohyblivými a hmatovými, encyklopedie s odklápěcími okénky, naučné knihy pro děti zaměřené na vzdělání faktické, sociální a emoční, pracovní sešity pro děti a metodické příručky pro rodiče podle pedagogického směru Marie Montessori, dětskou beletrii a kvalitní graficky upravené knihy pro dospělé zaměřené na cestování, hobby a zájmy. Jsou držiteli licence na vydávání Lonely Planet průvodců v češtině.

Závěrem

Zvuková leporela od nakladatelství Svojtka & Co. jsou skvělou volbou pro rodiče, kteří hledají způsob, jak nadchnout své děti pro klasickou hudbu. Navíc jsou tyto knížky kvalitně zpracované a odolné, takže vydrží i časté používání.Doporučujeme tedy tuto edici zvukových knížek pro malé i velké milovníky hudby.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru