Desková hra Monopoly Česko je krásné

Rate this post

Hru Monopoly zná témě každý a pokud ne Monopoly, tak Dostihy a sázky určitě, které jsou této hře velice podobné, neboť fungují na úplně stejném principu. Monopoly má několik verzí a jednou z nich je také verze Česko je krásné, která nejen pobaví, ale také naláká na nejkrásnější místa naší republiky.

Pro koho je hra určená?

Na krabici najdete, že tato hra je určená pro hráče od 8 let, což odpovídá. Pravděpodobně by to zvládly i mladší děti, ale bylo by to zdlouhavé, neboť by jim musel někdo stále pomáhat. Jestliže opravdu chcete hrát Monopoly s mladšími dětmi, pak je lepší využít některou z Junior verzí, avšak tuto verzi si zahrajte s někým starším. Jakékoliv Monopoly lze hrát ve dvou hráčích, ale čím více vás bude, tím si hru více užijete.

Co se skrývá v krabici?

V krabici se nachází hrací deska, která je témě stejná jako jakákoliv jiná verze Monopol, jen jsou obměněny věci na prodej. V této verzi si budete kupovat krásná místa České republiky. Z toho vyplývá, že součástí musí být i papírové peníze a karty daných míst, abyste věděli, komu po prodeji patří. Mimo jiné jsou zde také karty Pokladny a Šance.

Domy a hotely, které můžete do svých míst umístit, dvě kostky a samozřejmě osm figurek, které stojí za zmínku, neboť jsou kovové a každá je originál. Najdete zde opravdu zajímavé figurky jako je bota, auto, náprstek nebo klobouk. Samotná krabice je velmi prakticky řešená, neboť uvnitř je pořadač na peníze, figurky a karty, díky čemuž je vše přehledné a vždy připraveno ke hře.

Monopoly Česko je krásné

Kupte si nejkrásnější místa naší republiky

Cíl hry je poměrně snadný, a to koupit co nejvíce památek nebo míst, abyste od ostatních dostávali peníze za pronájem, když se na vaši památku nebo na vše místo postaví. Záleží jen na vás, koupíte si Punkevní jeskyni anebo Karlův most?

Anebo byste raději objevovali krásu Podyjí? Důležité je, abyste na políčko stoupli jako první a měli dostatek peněz na jeho koupi. Samozřejmě, že existují i možnosti, jak si můžete dané místo zakoupit, i když nemáte dostatek peněz, jinak by to přece nebyly Monopoly.

Můžete smlouvat o cenu se svými protihráči anebo se zadlužit. Jen musíte přemýšlet, co se vám vyplatí a zda se vám to vrátí zpátky, abyste mohli zvítězit. Pronájem se dá také zvýšit a to tím, že na svá místa postavíte domy anebo dokonce hotely.

Několikahodinové nakupování

Než se stanete vítězem, čeká vás několik hodin, ve kterých budete nakupovat nejprve místa, která se vám budou líbit a pak domy, hotely a podobně, abyste svá místa, co nejvíce zhodnotili.

Kromě nakupování, budete vybírat nájmy a pokoušet štěstí na různých bonusových polích, kde můžete přijít o své peníze anebo naopak můžete získat nějaký finanční dar.

S rodinou anebo přáteli?

Monopoly můžete hrát, jak s rodinou, tak i s přáteli. Mnoho lidí si myslí, že tato hra nepatří na párty. Pravda je, že existují i lepší párty hry, ale rozhodně se nemusíte obávat vzít s sebou právě Monopoly, protože i u nich můžete zažít spoustu zábavy, zejména pokud bude mít více lidí zájem o jednu lokalitu a budete se vzájemně předhánět.

Monopoly Česko je krásné

Dokonce i výběr nájmu může být legrace. Hodně záleží na tom, v jakém duchu párty je a jaké lidi máte kolem sebe. Monopoly můžete sbalit i dětem, když je dáváte na hlídání k babičce a dědovi, neboť budou mít na pár hodin o zábavu postaráno.

Proč zrovna Česko je krásné?

Jak už bylo výše zmíněno, existuje několik verzí hry Monopoly. Každá verze má něco do sebe a je něčím zajímavá. Je samozřejmé, že každého zaujme jiná verze, ovšem verze Česko je krásné je výjimečné tím, že si můžete koupit například Vltavu nebo Národní knihovnu a jiné krásy naší republiky.

Takže kromě zábavy získáte také tipy na výlety nebo dovolené do nejkrásnějších míst, které u nás najdete.

Už víte, jakou lokalitu naší republiky byste chtěli vlastnit? A máte dostatek peněz? Nebojte se investovat, abyste navýšili svůj majetek, ale zároveň dávejte pozor na to, abyste se nedostali do finanční tísně. V této hře máte k obojí blízko.

Monopoly Češko je krásné v kostce

  • Věk 8+
  • Rozměr krabice: 254×403 mm
  • Počet hráčů: 2+
  • Herní doba: 1-3 hodiny

Mohlo by vás zajímat

Štítky:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru