Desková hra Telepatie od Albi

Rate this post

Dokážete odhadnout na co myslí ten druhý, když se řekne třeba nevěsta? Jak už název napovídá Telepatie je hra, která je založená na čtení myšlenek svého spoluhráče. Jestliže máte rádi hry, ve kterých bojují týmy proti sobě se slovy a přitom se nejedná o vědomostní soubor, pak si Telepatii jistě užijete.

Pro koho je Telepatie určená?

Na krabici najdete informaci, že se jedná o hru určenou pro děti od 8 let, což odpovídá, neboť důležité je, aby každý hráč uměl psát. Samozřejmě, že čím je dítě starší, tím je to lepší, protože kromě schopnosti psaní je u této společenské hry výhodné mít dostatečně bohatou slovní zásobu, ale bez problémů si tuto hru zahraje kdokoliv, kdo umí psát bez ohledu na slovní zásobu.

Telepatie lze hrát ve 2 až 8 hráčů. Pravda je, že ve dvou to není ono, protože hrajete proti virtuálnímu hráči, sice musíte číst myšlenky toho druhého, ale nezažijete u toho tolik legrace a záchvatů smíchu jako když hrajete ve čtyřech nebo více hráčích.

Jak dobře se znáte?

Vzhledem k tomu, že se jedná o hru, která je založená na čtení myšlenek spoluhráče, nabízí se, že byste měli hrát s někým, koho dobře znáte, a proto ji hrají členové rodiny, manželské páry a podobně. Ovšem není to podmínkou, naopak pokud budete chtít zažít opravdu výbuchy smíchu, nebojte se dvojice libovolně kombinovat.

Někdy se stane, že dvojice, která se nezná natolik důvěrně, vyhraje, právě proto, že píšou velmi obecné věci, kdežto lidé, kteří se znají, mají danou věc s něčím spojenou a to může být někdy zavádějící.

Co se skrývá v krabici

Když otevřete hru Telepatie, najdete uvnitř herní desku, na které je několik políček s různými symboly a číslicemi. Dále jsou zde figurky, kostka, přesýpací hodiny a velké množství karet.

Právě karty jsou klíčovým aspektem této hry, neboť podle toho, co je na kartách, hledáte společné myšlenky. Karty jsou oboustranné, na jedné straně jsou různá slova a na straně druhé jsou obrázky. To, zda budete hledat stejné asociace na slovo anebo obrázek, určuje kostka. Součástí balení je také blok a čtyři tužky, abyste to, co vás napadne měli jak zaznamenávat.

Desková hra Telepatie co se skrývá v krabici

Telepatie je očtění myšlenek

Jak už bylo několikrát zmíněno, princip hry je založený na čtení myšlenek svého spoluhráče. Ať už hrajete v jakémkoliv počtu, je důležité, abyste se rozdělili na týmy po dvojicích. Poté hodíte kostkou, líznete si kartu a podle toho, co vám padne na kostce, otočíte kartu na stranu se slovem nebo s obrázkem. Jakmile je karta vyložená na stole, otočíte přesýpací hodiny a píšete slova, o kterých si myslíte, že napadnou toho druhého ve spojení s tím, co je na kartě.

Ovšem pozor, můžete napsat jen omezený počet slov, podle toho na jakém políčku máte svou figurku. Až čas vyprší, tak si slova porovnáváte a zjistíte, v kolika případech jste se shodli a o tolik políček se posunete dál. Vyhrává ten, kdo se jako první dostává do cíle.

Symboly, které hru dělají zajímavější

Kromě toho jsou na herní desce u některých slov speciální symboly. Jsou to buďto zeměkoule, které znamenají, že hrají všechny týmy anebo dvojnásobek, což znamená, že se posouváte o dvojnásobně více poliček.

Samozřejmě nechybí ani políčko, kvůli kterému se vracíte zpátky. Všechna tato speciální políčka mohou pořadí týmů výrazně ovlivnit.

Společenská hra Telepatie od Albi

Proč hru Telepatie vyzkoušet?

Telepatie je výborná týmová hra. Nemusíte prokazovat žádné své vědomosti, naopak píšete, co vás napadne jako první, protože to většinou bývá to, co má napsáno i váš spoluhráč.

Někdy se sice vyplatí přemýšlet nad tím, co napíšete, ovšem jsou i situace, kdy vás odpovědi vašeho spoluhráče opravdu překvapí a velmi často vás rozesmějí. Běžně se stává, že tomu druhému pokládáte otázky typu:

 • Jak tě to napadlo?
 • Proč zrovna tohle?
 • Mnohdy ani vy sami nevíte, proč jste napsali dané slovo a to je na tom to zábavné.

Telepatie je nenáročná hra, kterou si můžete zahrát jaks rodinou, tak i s přáteli a vždy se u ní dost nasmějete. Nebojte se toho, číst myšlenky svému spoluhráči je zábavnější než byste si mysleli.

Telepatie v kostce

 • Cena: od 568 kč
 • Herní doba: 45+ minut
 • Počet hráčů: 2+
 • Věk: 8+
 • herní plán
 • 320 karet
 • 4 hrací figurky
 • 4 tužky
 • zapisovací blok
 • kostka
 • přesípací hodiny
 • pravidla

Další deskové hry

Štítky:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru