Yogi karetní hra

5/5 - (3 votes)

Yogi je výborná hra, pokud chcete zažít spoustu zábavy a zároveň nechcete nad ničím přemýšlet. Klidně můžete vypnout, protože při této he nebudete potřebovat ani vědomosti, ani vymýšlení strategie. Musíte ukázat, jak jste zruční a jak si umíte poradit. Tak co, kolik karet udržíte? Zvládnete splnit ještě jeden úkol?

Pro koho je Yogi určená?

Na obalu najdete informaci, že tato hra je pro děti od 8 let, ale určitě by jí zvládly i mladší děti, jen by musely hrát s někým, kdo by jim přečetl instrukce na kartách. Co se týče dospělých, pak záleží, o jaký typ člověka se jedná. Jestliže je to někdo konzervativní, kdo se nerad předvádí, pak si tuto hru pravděpodobně neužije. Ovšem pokud je daná osoba pro každou srandu, rozhodně se nebojte Yogi vytáhnout a zahrát si.

Vzhledem k tomu, že je tato hra určena pro 3 až 12 osob, můžete ji hrát doma v rodinném kruhu anebo si ji můžete vzít s sebou na nějakou párty. Například pokud plánujete nějakou akci na oslavu Silvestra, kde nechcete jen tak sedět, pak je Yogi ideální hra. Můžete ji vzít s sebou i na narozeninovou párty. Výhodou je, že tato hra je malá, takže ji jednoduše můžete vzít kamkoliv, kde očekáváte dobrou zábavu.

Co najdete v krabici?

Když malou plechovou krabičku otevřete, najdete uvnitř dvě přihrádky plné plastových karet a pravidla. Ovšem pravidla jsou zbytečná, neboť princip hry je velice jednoduchý a jasný. Vzadu na krabičce je celá hra popsána ve třech krocích a to opravdu stačí. Balení a provedení hry je praktické, protože je téměř nezničitelné. Pokud by se vám například při této hře rozlilo pití, nebyl by to problém, neboť kovová krabička i plastové karty se dají snadno otřít a můžete pokračovat ve hře.

Albi Yogi obsah baleni

Jakou kartu sis vytáhl?

Ve hře jsou dva druhy karet – červené a zelené, které jsou různě promíchané. Vašim úkolem je vzít si jednu kartu, přečíst si její instrukce a splnit je. Vypadá to jednoduše? Možná i je, ale záleží na tom, jakou kartu si líznete. Jestliže si vytáhnete zelenou kartu, dáte ji před sebe, aby všichni viděli, jaký úkol plníte. Vy kartu přečtete a splníte, co je na ní napsáno.

Stejně tak budete postupovat i v případě, že si vytáhnete červenou kartu. Rozdíl spočívá v tom, že červené karty se vždy musí dotýkat těla hráče, který si ji vytáhl a musí být aspoň z části vidět. Nezapomínejte na to, že úkoly na kartách plníte po celou dobu hry a navíc přibývají další a další.

Albi Yogi obsah baleni

A kdy Yogi končí?

Už plníte tolik úkolů, že nemůžete splnit další? To je jeden z důvodů pro konec hry. Skončíte v momentě, kdy nemůžete vzít další kartu, protože to kvůli předchozím úkolům nezvládnete, anebo když jeden z úkolů nesplníte, buďto na něj zapomenete anebo vám například červená karta spadne z těla.

Díky tomu někdy hra končí opravdu rychle, zejména pro ty, kteří mají štěstí na červené karty, ale jestliže máte v partě někoho vynalézavého, kdo si kartu dá například pod hodinky nebo podobně, můžete si srandu užít trochu déle.

Dávka smíchu zaručená

Jestliže patříte mezi ty, kteří se rádi smějí a nevadí jim trochu se předvádět, pak je tato hra určená přesně pro vás, protože držet kartu na oku a přitom myslet na to, že levá dlaň musí být obrácená dolů, vyžaduje nejen soustředění, ale také smysl pro humor. Yogi můžete hrát stále dokola, a přesto se vám neohraje, naopak každá další hra vás bude bavit ještě více, neboť budete hledat způsoby, jak úkoly splnit a přitom nepodvádět.

Jistě vás napadne něco efektivního, jak udržet co nejvíce karet na těle a vyhrát. Každá hra je jiná, protože pokaždé si líznete jiné karty a také budete mít nové nápady.

Yogi je velmi jednoduchá hra, kterou můžete vytáhnout na jakékoliv párty anebo i pro zpestření rodinného večera. Výhodou je, že nemusíte vysvětlovat pravidla hry, jen si vytáhnete kartu a plníte úkoly. A ať chcete nebo ne, u této hry se pořádně zasmějete!

Albi Yogi v kostce

  • Počet hráčů: 3-12
  • Věk hráčů: 8 let
  • Doba hraní: 20
  • Počet karet: 54 plastových karet
  • pravidla v cz
  • Značka: Albi
  • Cena: od 300 kč

Mohlo by vás zajimat

Štítky:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru