Panenka BABY Born Little

5/5 - (2 votes)

Která holčička by nechtěla BABY born? BABY born je panenka, kterou zbožňují děti po celém světě. Proč tomu tak je? Ráda bych Vám popsala naše zkušenosti s panenkou a shrnula proč stojí za to ji pořídit i k vám domů.

Standardní velikost BABY Born je 43 cm, nyní je na trhu i menší varianta BABY born Little holčička nebo chlapeček, která má velikost 36 cm.

Pojďme si shrnout obsah balení BABY born Little a naše prozatimní zkušenosti s touto panenkou:

Panenka BABY Born Little obsah baleni

BABY Born Little u nás doma

BABY Born dovezl starší holčičce náš tatínek z jedné ze svých pracovních cest. Nejsem si jistá, kdo z ní měl větší radost, jestli starší dcera, mladší nebo já. Vždyť BABY Born byla panenka všech panenek, když jsem byla dítě. Dlouho jsem po ní toužila, až jednoho dne se objevila pod stromečkem. To byl den. Čůrala, jedla, nosila plenku a byla dost těžká. Ale byla to BABY born!

Naše nová BABY born těžká vůbec není, naopak. Je lehká, měkoučká a malá, akorát pro malé ručičky tříletého dítěte. Vlastně mě dost překvapilo, jak taková panenka z umělé hmoty může být příjemně měkká. Navíc nepotřebuje žádné baterky a přesto má skvělé funkce, které jen podpoří představivost holčiček při hraní na maminku.

7 zábavných funkcí, které BABY born Little má

Jakmile jsme panenku vybalili, hned jsme šli testovat všechny funkce, které prezentovali na obalu. Jsou to tyto:

  1. Umí pít
  2. Umí čůrat do plenky
  3. Umí čůrat do nočníku
  4. Umí plakat
  5. Umí spát
  6. Může se koupat
  7. Má pohyblivé klouby
Panenka BABY Born Little krmeni

A ano, skutečně to všechno dokáže, jen ji musíte trochu pomoc. Když chcete, aby se panenka vyčůrala, je potřeba jí dát napít (plnitelná lahvička je součástí balení), pak párkrát zmáčknout na pupík. A je to.

Podobný proces je i u slz, tady je potřeba několikrát stlačit hrudník. Starší dceři se zatím povedlo, aby se panenka vyčůrala, ale slzy jsou o něco těžší a s tím jsem trochu válčila i já.

Výbava BABY born Little

V balíčku BABY Born Little holčička jsme vedle panenky oblečené v celkem roztomilém oblečku a čepičce našli růžový nočník, lahvičku, kterou lze naplnit vodou, dudlík, látkovou plenku, mističku se lžičkou a rodný list.

Celá výbava je roztomilá, ale obzvlášť oceňuji, že dudlík pro panenku je přidělaný k dupačkám, které má na sobě. Takže jste jako rodiče uchránili věčného hledání malého dudlíku a máte prostor hledat cokoliv jiného. S dětmi je toho překvapivě dost.

Panenka BABY Born Little krmeni z lahvicky

Další panenky a výbava, co si můžete pořídit

BABY born má úžasnou výbavu a můžete ji pořídit snad úplně vše. U této menší verze je toho na výběr méně, ale stále je z čeho vybírat. Je libo spací pytel pro miminko, sportovní komplet, šatičky, vaničku, náhradní plenky, hračky… to vše může vaše panenka mít, jen to něco stojí a bohužel ne úplně málo.

My zatím mimo výbavy, co byla v balení, nic nemáme, ale už historicky jsme od jiné značky pořizovali golfové kočárky pro panenky i malé nosítko a děvčátka to využívají velice často. Navíc skládací golfový kočárek rádi v létě bereme na procházky a výpravy na hřiště. Takže pokud nemáte, doporučujeme k panence pořídit.

Historie panenky BABY Born Little

Společnost Zapf Creation byla založena v roce 1932 a stojí za ní manžele Rosa a Max Zapfovi. Postupně vybudovali silnou značku, která v roce 1958 expandovala na mezinárodní trh. Ale pro vytvoření jejich legendární panenky to chtělo ještě nějaký čas.

Bylo to v roce 1991, kdy na trh přišla BABY born. Měřila jako dnes 43 cm a vynikala realistickými funkcemi, tedy mohla pít, plakat a dokonce čůrat. Od té doby obletěla celý svět a je stále lepší a lepší. Tento rok oslaví už 32 let. To je obdivuhodný věk na panenku.

Závěrem…

BABY born Little je za nás skvělá volba, pokud vybíráte panenku pro své dítě. Když si vzpomenu, jak byla velká a těžká ta má, ale i tak jsem ji zbožňovala, tohle už je o něčem jiném. U nás si s panenkou vyhraje i 1, 5 letá i 3 letá dcera. Dost teď uvažujeme i o dokoupení chlapečka, abychom nemuseli řešit spory, které jsou kvůli panence dost časté.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru