Jak vyrobit sliz doma?

5/5 - (1 vote)

Sliz je primárně tekutina, která je vylučována sliznicemi v těle. Avšak kromě toho, že se sliz dokáže vyrábět přirozeně v těle, tak si jej lze vytvořit i uměle z několika běžně dostupných surovin. Chcete-li vyrobit sliz uměle.

Postup: jak vyrobit sliz pro děti

  1. Do velké nádoby nalijte 1 šálek vody a přidejte 1 lžičku soli.
  2. Do nádoby přidejte 1 polévkovou lžíci běžného kukuřičného škrobu a míchejte až do doby dokud se škrob nerozpustí.
  3. Nádobu s tekutinou umístěte na mírný oheň a pomalu ji zahřívejte, dokud se nevytvoří hustá a viskózní tekutina. Pokud je sliz příliš řídký, můžete přidat další lžíci škrobu.
  4. Sliz můžete dochutit či esteticky barevně vylepšit přidáním ochucovadla nebo barviva podle vašeho výběru.
  5. Nechte sliz vychladnout a následně jej už můžete začít využívat dle vašich potřeb.

Co nedělejte se slizem 😉

Je ale důležité si uvědomit, že sliz, který jste vyrobili uměle, není stejný jako ten, který se vyrábí přirozeně v těle – rozhodně by se tedy neměl konzumovat. Měl by být používán výhradně ke hraní, případně k experimentům a měl by být pravidelně obměňován, neboť dlouhodobě používat jeden sliz není hygienické.

Dětské zábavné hry se slizem

Sliz pro děti se stal i díky internetovým influencerům a jejich videím trendem poslední doby – zkrátka neexistuje žádné dítě, které by si nepřálo vlastní sliz. Víte ale jaké jsou hry, které se s ním dají hrát?

3 zábavné hry se slizem pro děti

Slizový bazén

Vytvořte si slizový bazén pomocí velké nádoby plné slizu. Děti se mohou bavit skákáním a plaváním v bazénu, nebo si mohou vyrobit slizové formy a hrát si s nimi.

Slizová labuť

Použijte sliz jako „těsto“ a dejte ho dětem, aby si z něj vytvořily labuť nebo jiného zvířátko. Děti se mohou zabavit modelováním a hraním si s vytvořenými figurkami.

Slizový závod

Dejte dětem sliz do velké nádoby a nechte je, aby se snažily co nejrychleji ho vyprázdnit z nádoby. Děti se pobaví soutěžením o to, kdo vyprázdní sliz nejrychleji.

Slizové hry mohou být zábavné a učenlivé, avšak opět připomínáme, že sliz není jídlo a neměl by se tedy za žádných okolností nikdy konzumovat.

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru