Kam vyrazit s dětmi v Berouně

5/5 - (1 vote)

Ať už jste se v Berouně ocitli náhodou, projíždíte kolem nebo zde trávíte dovolenou, dáme si pár tipů, která místa musíte určitě navštívit s menšími i většími dětmi. Možností máme spousty, pojďme se na ně podívat.

Berounské medvědárium

Městské medvědárium je symbolem Berouna. Je to první místo, které ocení děti i dospělí. Medvědy najdete na Městské hoře nedaleko centra Berouna. Parkovat se dá přímo pod horou u Medicentra, v parkovacím domě nebo přímo na náměstí. Parkovišť je spoustu, jen pozor na modré zóny. Medvědárium vzniklo už v roce 2000, kdy se ve stejném roce narodili také medvíďata Vojta, Kuba a Matěj. Ty poté proslavil režisér Václav Chaloupek ve slavném večerníčku Méďové. Po natočení seriálu se medvědi přestěhovali do berounského medvědária, kde mají k dispozici rozlehlý výběh, bazén, hračky a externí místnosti. V dubnu 2016 zemřel nejmenší medvěd Vojta, který náhle zkolaboval. Medvídci budou určitě rádi, když vhodíte pár mincí do jejich kasičky.

V okolí Medvědária můžete najít krásné hřiště, občerstvení, kde dělají výborné palačinky a také městskou rozhlednu.

Oficiální stránka: https://www.mesto-beroun.cz/pro-turisty/tipy-na-volny-cas/medvedarium-0_551.html

Jak se dostat k medvědáriu v Berouně

Rozhledna Děd a kaplička

pokud máte už trochu větší děti a potřebujete je unavit vezměte je do lesa na rozhlednu Děd, parkovat můžete pod kapličkou u rodinných baráků nebo na parkovišti hřbitova. Pokud půjdete od městského hřbitova, jděte pořád za nosem do kopce. Kaplička je vidět u zdálky, navíc večer bývá krásně osvětlená a dojdete až ke Kapli Bolestné Panny Marie.

Odtud vede pěkná turistická cesta lesem po modré, která Vás dovede až na rozhlednu Děd. Ta leží ve výšce 492 metrů a byla to první rozhledna, kterou vybudoval Klub českých turistů. Je to cihlová rozhledna vysoká 12 metrů s 56 schody. Dříve byl z rozhledny pěkný výhled na okolí, bohužel nyní není vidět nic než vzrostlé stromy. Rozhledna je celoročně otevřena a vstup je zdarma. Před rozhlednou naleznete pěkné posezení, kde si můžete rozdělat ohníček a opéct buřty.

Kolem řeky do Srbska

Toto je nádherná procházka. Auto můžete zaparkovat přímo v ulici Na Ovčíně, pokud by bylo plno, další parkoviště je pod nemocnicí. Cesta vede podél řeky Berounky, jedná se o cyklistickou cestu, kde se dá pohodlně jet na kole, koloběžce i jít pěšky. Jedná se o velmi vyhledávanou trasu, okolo cesty narazíte na koně, krásnou přírodu, výhled na Tetín, skály, lom Alkazar a na konci trasy v Srbsku se za odměnu můžete posilnit buď v kempu nebo v restauraci. Pokud vyrazíte pěšky a nebudete se chtít vracet do Berouna po svých, využijte jízdu vlakem, nádraží je přímo v Srbsku a vlaky jezdí každou chvilku.

Trasa z Berouna do Srbska měří 4,7 km. Pokud vyrazíte na kole, doporučuji dojet do Karlštejna, celá trasa má 9 km

Aquapark Laguna

jedná se o menší Aquapark, kde si na své přijdou jak menší, tak i větší děti. Najdete zde brouzdaliště, tobogány, malou dětskou skluzavku, masážní lůžka, jeskyni s vlnobitím, Kneippův chodník, ale také whirlpool s teplotou vody 35°. Samozřejmostí je plavecký bazén a pára. V prvním patře naleznete solárium, sauny, masérnu a také fitness klub.

Oficiální stránky: www.lagunatrebic.cz

Jak se dostat k aquaparku Laguna

Herna Čertuška

Ideální místo, kde si rodiče dají kávu a zákusek a děti se vyřádí. Jedná se o středně velké dětské interiérové hřiště, kde najdete jak hračky pro menší děti, tak i prolézačky pro větší děti.

Oficiální stánky: https://certuska.cz/a.cz

Jak se dostat k Čertušce

Herna Rambajs

Rambajs patří v Berouně také mezi vyhledávaná místa. Jedná se spíše o restauraci, ale mají také pěkně udělaný hrací koutek. Často se zde pořádají různé dětské oslavy, párty a tematická odpoledne. Doporučuji sledovat facebookovské stránky.

Facebook stránky: https://cs-cz.facebook.com/Rambajs/

Kavárna Elce Pelce

Máte rádi sladké? Tak musíte navštívit Elce Pelce. Mají provozovnu ve Zdicích, ale také v Berouně. Domácí zákusky jsou božské, pro děti je připravené malá vnitřní herna. Pozor, často se zde konají různé oslavy, raději sledujte faceboovské stránky, kde najdete všechny potřebné informace.

Facebook stránky: https://www.facebook.com/elcepelcecafe/

Crazy Golf Eden

Crazy Golf je spojení zábavního parku a minigolfu. Jedná se o osmnáctijamkové hřiště, kde naleznete různé pohádkové bytosti a figurky, na které si můžete jak sáhnout, ale také se u nich vyfotit. Můžete zde spatřit draka, chrlícího mlhu, Čtyřlístek, indiány, rytíře, hrad a také spoustu dalších pohádkových bytostí.

Officiální stránky: crazy-golf

Další tip na výlet:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru