Muzeum hudby- výstava Hudební zvěřinec

Rate this post

Napadlo Vás s těmi nejmenšími vyrazit do muzea? A věděli jste, že Muzeum hudby je skvělým místem, kde strávit příjemné odpoledne či dopoledne i s těmi dětmi, které ani na chvilku neposedí? Muzeum hudby je úžasnou volbou, kde strávit dopoledne či odpoledne plné zábavy a objevování. Navíc, díky povedené výstavě s názvem Hudební zvěřinec, potěší i malé děti.

Pojďme si představit, co vás v Muzeu hudby čeká.

O výstavě Hudební zvěřinec

Vstoupíte do světa, kde se hudba prolíná se zvířaty. Uvidíte ilustrace a hudební nástroje, které zobrazují fascinující vztah mezi hudbou a přírodou. Procházka vás zavede do různých prostředí, jako je farma, ptačí říše, lesy, hmyz nebo exotické krajiny.

Během prohlídky se dozvíte zajímavosti o historii hudebních nástrojů, které mají podobu zvířat nebo nesou jejich jména. Můžete zde vidět nástroje jako serpent, jenž připomíná hada nebo arabský buben nazývaný „sloní noha“. Také zde zjistíte nějaké zajímavosti o  slavných hudebnících, jako je například jméno kočky Emy Destinnové nebo že vášní Antonína Dvořáka byl chov holubů.

Celá výstava je doprovázena záznamy zvuků zvířat a skladbamy, které byly zvířaty inspirovány. Uslyšíte zde i slavné skladby, jako jsou například Let čmeláka, Karneval zvířat nebo Labutí jezero.

V závěru najdete i část věnovanou klasickému baletu, kde si děti mohou zkusit, jaké je to být baletkou.

Kdy Muzeum hudby navštívit

Muzeum hudby najdete na adrese Karmelitská 2/4, Praha 1 a má otevřeno každý den mimo úterý od 10:00 hod. do 18:00. Dítě do 15 let má vstup zdarma a pro dospělé je cena 180 Kč za osobu.

Domovská stránka: www.nm.cz

Naše dojmy z Českého muzea hudby

S dcerami jsem byla nadšená z návštěvy Muzea hudby a zejména z výstavy „Hudební zvěřinec“. Přiznám se, že na zbylou expozici jsem si zatím netroufla. Mladší dcera byla nadšená z poslechu nahrávek zvířat, kdežto větší zaujaly pohádky, které zde byly promítány.

Největší úspěch u nás všech ale měla baletní část, kterou jsme našli k závěru expozice. Bylo krásné pozorovat, jak se si holčičky zkouší balerínu, obouvají baletní špičky a snaží se napodobit slečnu ve videu.

Takže doporučujeme a přejeme příjemnou návštěvu!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru