Vodní hrátky s kinetickým pískem

5/5 - (1 vote)

Jaké hračky vás jako děti bavily nejvíce? Takové ty “patlavé” a ideálně s vodou? A co když něco takového dnes můžeme pořídit i dětem domů? S vodním kinetickým pískem to lze!

S kinetickými písky už se naše rodina velice spřátelila a vyzkoušeli jsme řadu od různých značek. Nejvíce nás však oslovily ty od firmy Mamy v rejži. Jejich “klasický” Kineťáček je úžasný materiál! Natahuje se do neskutečných rozměrů a během hraní se postupně začíná sypat jako skutečný písek. A i úklid je překvapivě snadný.

Tentokrát bych se ale ráda zaměřila na jejich novější kinetický písek a to tzv. Vodní kineťáček.

V čem je tak speciální?

Co dělá vodní kinetický písek tak jedinečný? Odpověď je jednoduchá – skvěle se tvaruje a navíc si s ním můžete hrát i ve vodě! Díky tomu, že drží pohromadě a nerozsype se, děti si mohou vykrajovat různé tvary, stavět hrady či přímo ve vodě vytvářet různé vodní světy.

Navíc škála barev je široká. V nabídce je červená, modrá, zelená, růžová, písková nebo oranžová barva. Domů jsem pořídila pískovou variantu, která se mi zdála univerzální pro vytvoření celé řady aktivit.

Bezstarostná zábava

Jedním z největších benefitů vodního kinetického písku je jeho snadná údržba. Po skončení hry stačí písek nechat usušit a je opět připravený k použití. Nemusíte se obávat, že by se rozpadl nebo lehce zničil. Jen pozor- nedávejte zpět do krabičky pokud není skutečně suchý!

Vodní kineťáček či Ultra písek?

Podobně jako tento vodní písek funguje Ultra písek. Dostali jsem jej jako dárek a vedle samotného materiálu jsou součástí balení i malinké bábovičky, které velmi často využíváme. Porovnám-li však cenu a velikostí balení, Vodní kinetický písek od Mámy v rejži se mi zdá výhodnější. Navíc nákupem podporujete českou firmu, jež vytvořila maminka dvou chlapečků. To je pro mě jasná volba!

Tipy na aktivity s využitím vodního kinetického písku

Ráda bych vám představila pár nápadů s kinetickým pískem, které se u nás osvědčily. Pro všechny aktivity využíváme stůl FLISAR s boxy TROFAST z Ikei. Díky tomuto setu se nám úspěšně daří udržet vše na svém místě. Tedy drobné výjimky jsou, ale nic hrozného.

Tady jsou moje 4 tipy:

  1. Vykrajování z kinetického písku – Vodní kinetický písek drží pohromadě, proto je skvělý i pro tvoření různých báboviček nebo pro různá vykrajovátka. Vše jde dobře tvořit i pod vodou.
  2. Hra na archeology – Ukryjte různé figurky do písku a nechte je děti vyhrabávat. Krásně se zabaví a navíc trénují jemnou motoriku.
  3. Život na pláži i v moři – Úžasný způsob, jak dětem ukázat život na pláži a v moři. Z kinetického písku vytvořte pláž a do zbytku nádoby nalijete vodu, kam umístíte různé rybičky a další mořské tvory, mušle…
  4. Ostrov plný pokladů – Hledání pokladů baví holčičky i kluky, tak proč nevytvořit tajuplný ostrov se zakopaným pokladem? Kineťák je na to skvělý.

Vodní kinetický písek přináší bezstarostnou zábavu dětem a umožňuje jim rozvíjet svou kreativitu a fantazii. S jeho pomocí můžete vytvořit nespočetně her a aktivit, tak pojďte do toho!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru