Úžasná magnetická stavebnice Connetix Tiles

5/5 - (1 vote)

Máte doma magnetickou stavebnici? U nás je stavebnice Connetix Tiles objevem z Vánoc a naše dcery ji zbožňují. Vlastně si u nich i skvěle vyhrají spolu. Starší dcera vždy postaví ohromnou stavbu a ta mladší se s nadšením ujme její likvidace. Zkrátka ideální dvojka. Navíc Connetix Tiles není skvělá jen pro děti. Myslím, že ty nejlepší hračky jsou ty, které baví i dospělé, protože pak s nadšením sedíme a hrajeme si s našimi dětmi a to je to, co ocení nejvíce.

Co jsou magnetické stavebnice?

Barevné či průhledné plastové stavebnice různých geometrických tvarů, které se pojí díky magnetu, jsou alternativou stavebnic jako Lego nebo kostky. Tyto stavebnice nabízejí nekonečné množství zábavy, můžete tvořit ve 2D či 3D a fantazii se zde meze nekladou.

Chcete postavit domeček pro panenky, věž, loď nebo zoologickou zahradu či dlaždice požijete jako pomůcku k učení barev, nic z toho není problém. Navíc podobně jako lego jde o hračku, která vašim dětem bude sloužit roky.

Connetix Tiles magnetická tabule

8 důvodů proč máme magnetické stavebnice Connetix Tiles tak rádi

Proč jsme si Connetix Tiles tak oblíbili? Důvodů je celá řada a já se Vám je pokusím vyjmenovat níže.

  1. Jednoduchá manipulace – S dílky se za pomoci magnetů staví opravdu jednoduše, takže se mohou zapojit i malé děti. Mladší dcera (1,5 roku) už staví hezky, i když bořit stavby ostatních ji baví stále víc.
  2. Krásné a kvalitní provedení – Stavebnice je opravdu krásná. Máme provedení v pastelových barvách a je moc povedené. V nabídce je ale i varianta, kde jsou jasné barvy nebo čistě průhledné dlaždice.
  3. Pro děti všeho věku – Jak už bylo řečeno, díky snadné manipulaci si vyhrají už batolata. Větší děti ocení spoustu možností, které stavebnice nabízí a pro dospělé, tedy alespoň pro mě, je to skvělý relax. Jen si tvoříte svou stavbu a nic není potřeba řešit.
  4. Užitečná vzdělávací pomůcka – Tato stavebnice může být skvělým pomocníkem při vzdělávání vašich dětí. Chcete je naučit barvy, tak děti necháte, aby dílky třídily na jednotlivé hromádky podle barev. To samé u počítání nebo když se věnujete geometrickým tvarům. Nebo si na stavebnici můžete ukázat princip příčiny a následku. A mnoho dalšího. Je to jen na vás.
  5. Vytrvalost – S naší mladší dcerou je to o vytrvalosti opravdu výrazně, protože než se nadějete, vaše stavba letí k zemi. V našem případě je trochu nevýhoda častých sporů, protože starší holčičce se to pochopitelně nelíbí, ale nevzdává to. Touha po vysněné stavbě je prostě větší.
  6. Týmová spolupráce – Máte-li návštěvu a dětské osazenstvo se rozhodne postavit “tu nejvyšší věž na světě,” je týmová spolupráce opravdu důležitá. Někdy přijdou i menší neshody, ale to už k tomu patří.
  7. Kouzelná hra světel – Všechny dlaždice jsou průsvitné, takže když je necháte prosvítit sluníčkem vytváří krásné obrazy.
  8. Snadný úklid – V tomto případě velice oceňuji sílu magnetů. Stačí vám jeden dílek a jde se uklízet.

Connetix tiles

Za vznikem značky Connetix stojí dvě australské rodiny. Jejich děti spolu začali chodit na základní školu a když rodiče viděli, jak si hrají s magnetickou stavebnicí, co byla tehdy na trhu, rozhodli se, že vytvořit svoji stavebnici. Myslím, že se jim to povedlo velmi dobře.

Další značky magnetických stavebnic

U nás doma máme v tuto chvíli pouze Connetix Tiles, takže nemohu poskytnout srovnání s dalšími magnetickými stavebnicemi. Ale skvělá zpráva je, že většina stavebnic by měla být kompatibilní s Connetix Tiles. Takže je možnost zkoumat.

Podobná stavebnice je od značky Valtech MagnaTiles, kde mě zaujaly jejich tematické sady. Můžete si vybrat mezi Zvířátky ze Safari, Zvířátky v lese nebo Dinosaury a je toho na výběr více. Navíc vedle geometrických tvarů jsou součástí i figurky zvířat.

Dále jsou na našem trhu dostupné stavebnice MiDeer, nabízí různé sety stavebnic i kuličkovou dráhu a stavebnice PicassoTiles. Ta je navržena s povrchem ve stylu hranolu, což dodává dlaždicím třpytivý efekt.

Na závěr…

Magnetické stavebnice Connetix Tiles jsou všestrannou hračkou, která nabídne hodiny a hodiny zábavy celé rodině a získá si své oblíbence u všech věkových skupin. Jedinou a velkou nevýhodu vidím v tom, že dílků není nikdy dost. Pořídili jsme sadu, která obsahuje 104 dílků a už víme, že to nestačí. Druhou nevýhodou je vyšší cena, ale v porovnání s časem, který s touto stavebnicí strávíte a množstvím využití, myslím, že se to skutečně vyplatí.

Kdybych mohla doporučit pouze jednu hračku, byla by to tato.

magnetická tabule Connetix Tiles
Connetix-Tiles

Mohlo by vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru